Çocuklarıma Evde İngilizce öğretmeye nasıl başlayabilirim?

Çocuklarıma Evde İngilizce öğretmeye nasıl başlayabilirim?

Birçok ebeveyn çocuklarına evde İngilizce öğretmek ister ama nasıl başlayacağını bilemez. Kendi İngilizcenizin mükemmel olmaması önemli değil. En önemli şey, hevesli olmanız ve çocuklarınızı sürekli motive etmenizdir. Çocuğunuz dile olan hevesinizi anlayacaktır. Çocuğunuz hemen İngilizce konuşmaya başlamazsa endişelenmeyin. Dili özümsemek için belirli bir zamana ihtiyaçları olacak. Sabırlı olun, yeterli zaman geçtikten sonra İngilizce konuşmaya başlayacaklar.

Bir rutin oluşturmak

Evde geçireceğiniz İngilizce zaman için bir rutin oluşturun. Kısa, sık seanslar yapmak, uzun ve seyrek seanslardan daha iyidir. Çok küçük çocuklar için on beş dakika yeterlidir. Çocuğunuz büyüdükçe ve konsantrasyon süresi arttıkça seansları kademeli olarak uzatabilirsiniz. Çocuğunuzun dikkatini çekmek için etkinlikleri kısa ve çeşitli tutun.

Her gün aynı saatte belirli aktiviteleri yapmaya çalışın. Çocuklar ne bekleyeceklerini bildiklerinde kendilerini daha rahat ve kendinden emin hissederler. Örneğin, her gün okuldan sonra bir İngilizce oyunu oynayabilir veya yatmadan önce çocuklarınızla bir İngilizce hikayesi okuyabilirsiniz. Evde yeriniz varsa, örneğin kitaplar, oyunlar, DVD'ler veya çocuklarınızın yaptığı şeyler gibi İngilizce ile bağlantılı her şeyi saklayabileceğiniz bir İngilizce köşesi oluşturabilirsiniz. Tekrarlama esastır – çocukların kendilerini üretmeye hazır hissetmeden önce genellikle kelimeleri ve cümleleri birçok kez duymaları gerekir.

Oyun oynamak

Çocuklar eğlenirken doğal olarak öğrenirler. Bilgi kartları, kelimeleri öğretmek ve gözden geçirmek için harika bir yoldur ve Hafıza , Kim'in oyunu, Snap veya Mutlu Aileler gibi bilgi kartlarıyla oynayabileceğiniz birçok farklı oyun vardır.

İngilizce pratiği yapmalarına yardımcı olmak için çocuklarınızla oynayabileceğiniz başka oyun türleri de vardır:

Aksiyon oyunları – örneğin: Simon diyor ki, Charades, Saat kaç Bay Wolf

Masa oyunları – Yılanlar ve merdivenler, diğer geleneksel oyunlar

Kelime oyunları – ör. casusluk yapıyorum, adam asmaca

Çevrimiçi oyunlar


Kiddy English Programı ile çocuklarınızın İngilizce eğitimi için harika bir başlangıç yapın!

0 Yorum