Çocuklara İngilizce Öğretmede İpuçları

Çocuklara İngilizce Öğretmede İpuçları

Çocuğunuzu İngilizce öğrenmeye motive etmek için beş ipucu sunuyoruz.

1. Hevesli ve ilgili olun

İngilizceyi öğrenmek ebeveynlerle başlar! Çocuğunuz İngilizce okuduğunu, film izlediğini ve konuştuğunu görürse, aynı şeyi yapmak için ilham alacaktır. Çocuğunuzun kendi başına çalışmasını beklemek yerine, kendinizi çocuğunuzun İngilizce öğrenme deneyimine aktif olarak dahil edin. Çocuğunuzu bol bol övmek, cesaretlendirmek ve desteklemek onun özgüvenini ve motivasyonunu artıracaktır.

2. Öğrenme aktivitelerinizi kişiselleştirin

Çocuğunu en iyi anne baba tanır. İngilizce öğrenmeyi çocuğunuz için eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyim haline getirmek için, onu kişiliğine ve ilgi alanlarına uygun eğlenceli aktivitelere dahil ettiğinizden emin olun. Çok aktif çocuklar aksiyon oyunları oynamayı severken, daha sessiz çocuklar kelime oyunlarını veya kart oyunlarını tercih edebilirler. Çocuğunuz sporu seviyorsa, sporla ilgili hikayelerden ve kelime oyunlarından keyif alacaktır. Çocuğunuz için hazırlayabileceğiniz etkinlikler hakkında size bir fikir vermesi için hangi etkinlikleri yapmayı tercih ettiklerini sorun.

3. Çocuğunuzun ruh halini değerlendirin

Çocuğunuzu İngilizce becerilerini geliştirmeye teşvik etmek için doğru zamanı seçmeye çalışın. Yorgun ve huysuz olduklarında onlardan aktivite yapmalarını istemeyin, aksi takdirde stresli hissedeceklerdir. Onların ruh hallerini anlamaya çalışmak önemlidir: ne zaman anlayışlı ve tetikte olurlar? Bir etkinliğe başladıktan sonra çocuğunuzun alıcı olmadığını fark ederseniz, devam etmeye zorlamak yerine daha sonra tekrar denemek daha iyidir.

4. Etkili Ortamlar Oluşturun

Çocuklar rol oynamayı ve hayal güçlerini kullanmayı severler. Oyuncakçıda, otobüste, restoranda vb. bazı durumlar önerin. Çocuğunuzdan bunlar arasında seçim yapmasını isteyin. Sırayla farklı rollerde (örneğin müşteri ve dükkan sahibi) oynayın ve gerektiğinde dil desteği verin. İfadeleri ana dillerinde kullanırlarsa, söylediklerini İngilizce olarak tekrarlamayı unutmayın. Yavaş yavaş çocuğunuz diyaloglardaki konuşma kısımlarını daha fazla üretecektir.

"Ortama girmek", çocuğunuz için acilen İngilizce kullanma ihtiyacı yaratır. Bu aynı zamanda onları benzer etkinliklerde İngilizce konuşmaya motive eder, böylece dili daha fazla kullanma güvenlerini artırır. Bir durum oluşturduğunuzda, oyuna katılımlarını artırmak için gerçek nesneleri (bir restoran için tabak ve çatal bıçak takımı) kullanmaya çalışın.

Unutmayın: Rolünüzü ne kadar coşkuyla oynarsanız, çocuğunuz o kadar motive olur!

5. Çocuğunuzun Başkalarıyla İletişim Kurmasını Sağlayın

İngilizce iletişim kurmak için gerçek bir nedene sahip olmak yüksek düzeyde motivasyon sağlar. Mümkünse, çocuğunuzu İngilizce iletişim kurma konusunda özgüvenini geliştirmek için tasarlanmış İngilizce sınıflarına kaydedin. Sınıf ortamı, çocuğunuzun diğer çocuklarla İngilizce öğrenmesi için mükemmel bir ortamdır. Okulda yeterince güven kazandıktan sonra, çocuğunuz dili evde kullanabilecektir.

Pandemi koşullarında böyle bir ortam kurmak zor olabilir. Bunun yerine Online İngilizce Eğitimi en iyi seçenek olacaktır. Kiddy English Programı ile MyEco, Çocuklar İçin İngilizce online eğitim imkanı sunuyor. Hemen şimdi deneyin ve farkı görün!

0 Yorum